Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą 29.10.2023 r.

 1. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy wszystkich a w szczególności dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodszych uczniów do prowadzenia różańca św. We wtorek przynieśmy ze sobą wypełnione plansze. Bóg zapłać dzieciom, młodzieży, grupom modlitewnym w parafii oraz wszystkim zaangażowanym w prowadzenie różańca świętego.
 2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00 i po tej Mszy św. udamy się w procesji na cmentarz.
 3. W czwartek przypada  Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 10.00 i 16.30.
 4. 1 i 2 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła oraz modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Ponadto przez całą oktawę (codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych i wyrzeczenie się przywiązania do wszelkiego zła.
 5. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki listopadowe, które będą odczytywane po Mszy św. (od czwartku) podczas różańca świętego. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Uprzejmie przypominamy o porządku na cmentarzu i opłaceniu miejsc na cmentarzu.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek modlić się będziemy za powołanych i o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W piątek od godz.16.00 okazja do spowiedzi św. po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W piątek w Gródku od. godz. 9.00 i w sobotę w Dólsku od godz. 9.00.
 8. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma”, który zawiera dużo ciekawych artykułów życzę dobrej lektury oraz przepiękne kalendarze na przyszły rok małe w cenie 7 zł. a duże w cenie 13 zł.
 9. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Z całego serca dziękuję rodzinom: Dembek, Piechowiak, Piechowiak, Murawski, Rolnik, Dembek i Pałczyński za posprzątanie kościoła a w tym tygodniu poproszę rodziny: Radzimski, Czerwiński, Czerwińska, Popielas, Rutkowski, Żelazny. Bóg zapłać.
 11. „Drużyna Słowa” zaprasza serdecznie dzieci i młodzież do kościoła 4 listopada na godz.15.00 do uczestnictwa w „Wędrówce dusz”. Tego dnia będziemy wspominać naszych bliskich zmarłych podczas modlitwy różańcowej. Wysłuchamy także kilku wypowiedzi, które skłonią do refleksji nad przemijaniem naszego życia. Zastanowimy się też, w jaki sposób możemy pomóc zmarłych w osiągnięciu życia wiecznego w niebie. Na koniec spotkania udamy się na cmentarz parafialny, gdzie zapalimy znicze na grobach. Prosimy o przygotowanie stroju odpowiedniego do pogody i zabranie ze sobą jednego znicza.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Elżbieta Działdowska. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
 13. Dziękuję Wam kochani parafianie za okazane wsparcie szczególnie w minioną środę na wprowadzeniu mnie w urząd proboszcza w parafii, oraz za wsparcie modlitewne, finansowe i remontowe. Z całego serca wszystkim składam wielkie Bóg zapłać z pamięcią w modlitwie.

 

Tel. ks. Andrzej Myszak 880-571-309

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content