Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą 29.10.2023 r.

 1. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy wszystkich a w szczególności dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodszych uczniów do prowadzenia różańca św. We wtorek przynieśmy ze sobą wypełnione plansze. Bóg zapłać dzieciom, młodzieży, grupom modlitewnym w parafii oraz wszystkim zaangażowanym w prowadzenie różańca świętego.
 2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. o godz. 12.00 udamy się w procesji na cmentarz.
 3. W czwartek przypada  Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msza św. o godz. 18.00.
 4. 1 i 2 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła oraz modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Ponadto przez całą oktawę (codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych i wyrzeczenie się przywiązania do wszelkiego zła.
 5. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki listopadowe, które będą odczytywane po Mszy św. (od czwartku) podczas różańca świętego. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Uprzejmie przypominamy o porządku na cmentarzu i opłaceniu miejsc na cmentarzu.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek modlić się będziemy za powołanych i o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W piątek przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W piątek w Gródku od. godz. 9.00 i w sobotę w Dólsku od godz. 9.00.
 8. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma”, który zawiera dużo ciekawych artykułów życzę dobrej lektury oraz przepiękne kalendarze na przyszły rok małe w cenie 7 zł. a duże w cenie 13 zł.
 9. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła.
 11. Dziękuję Wam kochani parafianie za okazane wsparcie szczególnie w minioną środę na wprowadzeniu mnie w urząd proboszcza w parafii. Z całego serca wszystkim składam wielkie Bóg zapłać z pamięcią w modlitwie.Tel. ks. Andrzej Myszak 880-571-309
Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content