Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 06.10.2024 r.

– w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych wtorek, czwartek, sobotę o godz.16.00 a w środę, piątek o godz.16.15 i w niedzielę o godz.9.45. Różaniec poprowadzą:

– we wtorki Róża św. Antoniego.

– w czwartki Róża św. Bernadety.

– w soboty Róża św. Faustyny.

– w środy, piątki i w niedziele wszystkie dzieci a w szczególności dzieci przygotowujące się do I Komunii św., kandydaci do bierzmowania oraz pozostali uczniowie.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

4. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły Rok.

5. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła, kwiaty, złożoną ofiarę, rodzinom: Helt, Gajda, Włoch, Wiśniewscy, Klimaccy, Cisak a w tym tygodniu poproszę rodziny: Dembek, Piechowiak, Piechowiak, Murawski, Rolnik, Dembek. Bóg zapłać.

6. Polecam kalendarze na przyszły rok małe w cenie 10 zł. a duże w cenie 15 zł.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. W tym dniu tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wsparcie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

8. Bóg zapłać panom: Kazikowi, Piotrowi, Pawłowi, Mietkowi i Zygmuntowi za rozplantowanie ziemi na placu kościelnym i przy ogrodzeniu.

9. Bóg zapłać panu Ryszardowi za zrobienie nowego konfesjonału.

10. Bóg zapłać za kolejną odnowioną figurkę.

11. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

12.Pomoc terapeutyczna i psychologiczna

dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia

uzależnionej, zagrożonej uzależnieniem lub stwarzającej problemy wychowawcze.

Kolejny dyżur

Świetlica Wiejska w Gródku  9.10.2024 w godzinach 13.00 -17.00

Salka  Katechetyczna w  Drzycimiu 22.10.2024 w godzinach 8.30 -12.30.

Świadczenia są bezpłatne

rejestracja: tel. 660 221 547

DYŻUR TERAPEUTY

/PAŹDZIERNIK/

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Drzycim  do korzystania z pomocy  terapeuty Pana Andrzeja Burzyńskiego ze Specjalistycznej Pomocy Rodzinom „Nadzieja”

– w  Punkcie Konsultacyjnym  w Świetlicy Wiejskiej w Gródku ul. Słoneczna 1a  w dniu 09 października 2024r. (środa) w godzinach  od 13:00-17:00

– w Punkcie Konsultacyjnym w Salce katechetycznej w Drzycimiu ul. Szkolna 11 w dniu 22 października 2024r. (wtorek) w godzinach  od 08:30-12:30

Terapeuta udziela poradnictwa indywidualnego w trudnych sytuacjach życiowych, rodzinnych, traumatycznych, związanych z: uzależnieniem, współuzależnieniem, przemocą, sytuacją kryzysową.

• jeśli picie alkoholu jest problemem dla Ciebie lub kogoś z twoich bliskich,
  • podejrzewasz uzależnienie u bliskiej Ci osoby,
  • jesteś uwikłany w przemoc domową,
  • jesteś dorosłym dzieckiem alkoholika,
  • potrzebujesz porady w trudnej sytuacji życiowej.

Punkt Konsultacyjny jest przeznaczony dla osób chcących zasięgnąć rady specjalisty w leczeniu uzależnień.

Zapraszamy zarówno osoby nadużywające alkoholu, narkotyków jak i ich rodziny do korzystania z porad specjalistów.

Konsultacje terapeuty są bezpłatne!

Rejestracja: 660 221 547  Pan Andrzej Burzyński