Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą 29.09.2024 r.

– w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

– we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

– w środę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

– w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

– w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek modlić się będziemy za powołanych i o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W piątek od godz.16.00 okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa również w sobotę o godz.08.00 Msza św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy prowadzone przez Róże Różańcowe.

3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz.13.00.

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych wtorek, czwartek, sobotę o godz.16.00 a w środę, piątek o godz.16.15 i w niedzielę o godz.9.45. Różaniec poprowadzą:

– we wtorki Róża św. Antoniego.

– w czwartki Róża św. Bernadety.

– w soboty Róża św. Faustyny.

– w środy, piątki i w niedziele wszystkie dzieci a w szczególności dzieci przygotowujące się do I Komunii św., kandydaci do bierzmowania oraz pozostali uczniowie.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

7. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła, kwiaty, złożoną ofiarę, rodzinom: Kot, Czerwińscy, Szałańscy, Szałańscy, Miloch, Łyczak a w tym tygodniu poproszę rodziny: Helt, Gajda, Włoch, Wiśniewscy, Klimaccy, Cisak. Bóg zapłać.

8. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły oraz kalendarze na przyszły rok małe w cenie 10 zł. a duże w cenie 15 zł.

9. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na rzecz powodzian. Zebraliśmy kwotę 3.300 zł. Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.