Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą 01.09.2024 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:                                                                                                                                                     – dzisiaj przypada dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu (1939).                                  – w poniedziałek początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. z poświęceniem plecaków i przyborów szkolnych podczas Mszy św. o godz.8.00.                                                                                                                                          – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek modlić się będziemy za powołanych i o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W piątek od godz.16.00 okazja do spowiedzi św. po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa również w sobotę o godz.08.00 Msza św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy prowadzone przez Róże Różańcowe.

3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz.13.00.

4. W przyszłą niedzielę nastąpi błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion oraz po Mszy św. o godz.10.00 zebranie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

7. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła, kwiaty, złożoną ofiarę rodzinom z ulicy Brzozowej a w tym tygodniu poproszę rodziny: Zielewscy, Zawadzcy, Fedyk, Sośnicki, Pęczkowscy, Czerwińscy. Bóg zapłać.

8. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły. Życzę dobrej lektury.

9. Osobą zaufania w parafii dotyczącą Standardów Ochrony Małoletnich została Joanna Grzella- Fierek. Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać panom: Mietkowi za zrobienie nowej podstawy pod paschał wypiaskowanie, pomalowanie go oraz gongu. Mirkowi za wytłoczenie młoteczka do gongu a Zygmuntowi za pomoc w malowaniu.

11. Bóg zapłać panom: Kazikowi, Pawłowi i Piotrowi za wniesienie desek pozostałych z płotu na strych kościoła.

12. Bóg zapłać ministrantom Filipowi i Patrykowi za obsypanie fundamentu płotu.

13. Bóg zapłać Sebastianowi za prace na plebanii.

14. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.