Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą 23.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą 23.06.2024 r.

1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na urlopy oraz wszystkim gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy owocnie spędzonego czasu i dobrej pogody. Nie zapominajmy podczas wakacji o udziale we Mszy św. jest to piękne świadectwo naszej wiary.

2. Dzisiaj przypada dzień ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwie a dla zmarłych wypraszajmy łaskę nieba.

3. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.                                                                                 – w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji.                                – w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.                                                                    – w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. Można zapisywać intencje mszalne.

6. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma”, który zawiera dużo ciekawych artykułów. Życzę dobrej lektury.

7. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę . Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które będzie miało miejsce 6 lipca (sobota) o godz.18.50 w kościele pw. św. Józefa w Świeciu. Więcej informacji o pielgrzymce można znaleźć na plakatach oraz profilu facebookowym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Poćwiardowskiego. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

9. Bóg zapłać za porządek i czystość w naszym Kościele oraz za wykoszenie trawy dookoła kościoła i na cmentarzu.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content