Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą 23.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą 23.06.2024 r.

1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na urlopy oraz wszystkim gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy owocnie spędzonego czasu i dobrej pogody. Nie zapominajmy podczas wakacji o udziale we Mszy św. jest to piękne świadectwo naszej wiary.

2. Dzisiaj przypada dzień ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwie a dla zmarłych wypraszajmy łaskę nieba.

3. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.                                                                                 – w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji.                               – w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.                                                                    – w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. Można zapisywać intencje mszalne.

6. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma”, który zawiera dużo ciekawych artykułów. Życzę dobrej lektury.

7. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę rodzinom: Kokoszko, Graczkowscy, Kapela oraz składam wielkie podziękowanie pani Jagodzie za ofiarowane kwiaty do kościoła a w tym tygodniu poproszę rodziny: Byrszel, Popielas, Popielas, Kufel, Minikowscy, Martko. Bóg zapłać.

8. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę . Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które będzie miało miejsce 6 lipca (sobota) o godz.18.50 w kościele pw. św. Józefa w Świeciu. Więcej informacji o pielgrzymce można znaleźć na plakatach oraz profilu facebookowym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek dla naszej scholi parafialnej „Aniołków Miłosierdzia Bożego” na stroje chóralne. Bóg zapłać.

10. W czwartek o godz.11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego „Skwerku” nad wodą.

11. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content