Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą 16.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą 16.06.2024 r.

1. Bóg zapłać ks. Danielowi za przyjęcie zaproszenia i odprawienie Mszy św. odpustowej.

2. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.                                                                        – w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

4. Można zapisywać intencje mszalne.

5. W piątek o godz. 8.00 odbędzie się Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego a w środę o godz.15.30 klasy VIII.

6. Serdecznie zapraszamy naszych parafian a zwłaszcza młodzież oraz rodziny z dziećmi na leśną wędrówkę 22 czerwca (sobota). Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz.9.00 w Gródku. Następnie wyruszymy z kościoła przemierzając leśne ścieżki do Leosi. Przy kapliczce Matki Bożej zrobimy krótki odpoczynek. Następnie przejdziemy mostkiem na drugą stronę rzeki i będziemy się kierować w stronę Gródka. Trasa liczy około 6 km., więc prosimy o właściwe ocenienie swoich sił piechura. Na pewno komary i kleszcze będą nam towarzyszyć, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie środki ochrony. Prosimy też o zabranie ze sobą wody, kanapek, przekąsek oraz założenie ubioru odpowiedniego do pogody i warunków leśnych.

7. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę . Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które będzie miało miejsce 6 lipca (sobota) o godz.18.50 w kościele pw. św. Józefa w Świeciu. Więcej informacji o pielgrzymce można znaleźć na plakatach oraz profilu facebookowym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Romanowski par. Dólsk i Monika Twardowska par. Struga. Zapowiedź II.

9. Bóg zapłać za porządek i czystość w naszym Kościele oraz za wykoszenie trawy dookoła kościoła i na cmentarzu.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content