Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą 16.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą 16.06.2024 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.                                                                         – w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

3. Można zapisywać intencje mszalne.

4. W piątek o godz. 8.00 odbędzie się Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego a w środę o godz.15.30 klasy VIII.

5. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła, kwiaty rodzinom: Słomscy, Kulczyk, Krywald, Frącz, Krywald – Siwczak a w tym tygodniu poproszę rodziny: Kokoszko, Graczkowscy, Kapela, Chmurzyńska, Tomala. Bóg zapłać.

6. Serdecznie zapraszamy naszych parafian a zwłaszcza młodzież oraz rodziny z dziećmi na leśną wędrówkę 22 czerwca (sobota). Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz.9.00 w Gródku. Następnie wyruszymy z kościoła przemierzając leśne ścieżki do Leosi. Przy kapliczce Matki Bożej zrobimy krótki odpoczynek. Następnie przejdziemy mostkiem na drugą stronę rzeki i będziemy się kierować w stronę Gródka. Trasa liczy około 6 km., więc prosimy o właściwe ocenienie swoich sił piechura. Na pewno komary i kleszcze będą nam towarzyszyć, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie środki ochrony. Prosimy też o zabranie ze sobą wody, kanapek, przekąsek oraz założenie ubioru odpowiedniego do pogody i warunków leśnych.

7. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę . Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które będzie miało miejsce 6 lipca (sobota) o godz.18.50 w kościele pw. św. Józefa w Świeciu. Więcej informacji o pielgrzymce można znaleźć na plakatach oraz profilu facebookowym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. W czwartek od godz.17.10 – do godz.18.00 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

9. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek dla naszej scholi parafialnej „Aniołków Miłosierdzia Bożego” na stroje chóralne. Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać panom: Sebastianowi, Dawidowi, Henrykowi, ministrantowi Piotrowi za pomoc przy remoncie plebanii oraz ministrantom Filipowi i Oliwierowi za wykoszenie trawy dookoła kościoła.

11. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content