Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą 09.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą 09.06.2024 r.

1. We wtorek odbyło się bierzmowanie młodzieży z parafii Gródek i z parafii Dólsk (28 osób) pod przew. ks. bp. Ryszarda Kasyny. Bóg zapłać młodzieży za całą formację, wszystkie spotkania i próby oraz składam wielkie podziękowanie ministrantom, scholce Aniołkom Miłosierdzia Bożego, pani organistce Monice, rodzicom za piękną dekorację i porządek kościoła oraz dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym za uczestnictwo w Białym Tygodniu, dziewczynkom za sypanie kwiatów Panu Jezusowi. Bóg zapłać rodzicom i dzieciom Pierwszokomunijnym za złożoną ofiarę na Misjonarzy zebrano kwotę 210 zł.

2. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
–  w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła, patrona parafii w Dólsku oraz dzień fatimski Msza św. o godz.18.00 a po niej przejdziemy pod figurę Matki Bożej i poproszę o prowadzenie modlitwy różańcowej i wspólnie odśpiewamy apel natomiast odpust w niedzielę o godz.12.00 pod przew. ks. Daniela Ciemniewskiego.                                                                                                                                                                                      – w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

4. Można zapisywać intencje mszalne.

5. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły. Życzę dobrej lektury.

6. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Romanowski par. Dólsk i Monika Twardowska par. Struga. Zapowiedź 1.

7. Serdecznie zapraszamy naszych parafian a zwłaszcza młodzież oraz rodziny z dziećmi na leśną wędrówkę 22 czerwca (sobota). Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz.9.00 w Gródku. Następnie wyruszymy z kościoła przemierzając leśne ścieżki do Leosi. Przy kapliczce Matki Bożej zrobimy krótki odpoczynek. Następnie przejdziemy mostkiem na drugą stronę rzeki i będziemy się kierować w stronę Gródka. Trasa liczy około 6 km., więc prosimy o właściwe ocenienie swoich sił piechura. Na pewno komary i kleszcze będą nam towarzyszyć, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie środki ochrony. Prosimy też o zabranie ze sobą wody, kanapek, przekąsek oraz założenie ubioru odpowiedniego do pogody i warunków leśnych.

8. Bóg zapłać za porządek i czystość w naszym Kościele.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content