Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą 09.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą 09.06.2024 r.

1. We wtorek odbyło się bierzmowanie młodzieży z parafii Gródek i z parafii Dólsk ( 28 osób) pod przew. ks. bp. Ryszarda Kasyny. Bóg zapłać młodzieży za całą formację, wszystkie spotkania i próby oraz składam wielkie podziękowanie ministrantom, scholce Aniołkom Miłosierdzia Bożego, pani organistce Monice, rodzicom za piękną dekorację i porządek kościoła.

2. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
–  w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła, patrona parafii w Dólsku oraz dzień fatimski Msza św. o godz. 20.00 a po niej przejdziemy do Groty i poproszę o prowadzenie modlitwy różańcowej i wspólnie odśpiewamy apel natomiast odpust w Dólsku w niedzielę o godz.12.00 pod przew. ks. Daniela Ciemniewskiego.                                                                                                                                                                                     – w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

4. Można zapisywać intencje mszalne.

5. Z całego serca dziękuję rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za czystość, porządek i dekorację kościoła a w tym tygodniu poproszę rodziny: Słomscy, Kulczyk, Krywald, Frącz, Krywald – Siwczak. Bóg zapłać.

6. Bóg zapłać rodzicom i dzieciom Pierwszokomunijnym za złożoną ofiarę na Misjonarzy zebrano kwotę 380 zł.

7. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły. Życzę dobrej lektury.

8. Serdecznie zapraszamy naszych parafian a zwłaszcza młodzież oraz rodziny z dziećmi na leśną wędrówkę 22 czerwca (sobota). Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz.9.00 w Gródku. Następnie wyruszymy z kościoła przemierzając leśne ścieżki do Leosi. Przy kapliczce Matki Bożej zrobimy krótki odpoczynek. Następnie przejdziemy mostkiem na drugą stronę rzeki i będziemy się kierować w stronę Gródka. Trasa liczy około 6 km., więc prosimy o właściwe ocenienie swoich sił piechura. Na pewno komary i kleszcze będą nam towarzyszyć, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie środki ochrony. Prosimy też o zabranie ze sobą wody, kanapek, przekąsek oraz założenie ubioru odpowiedniego do pogody i warunków leśnych.

9. Parafia zakupiła nowy Mszał kwota 760 zł.

10. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content