Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2024 r.

1. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP jest to dzień modlitw za mężczyzn oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.

2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.17.30 a w niedzielę Gorzkie Żale

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. Spowiedzi świętej słucham przed każdą Mszą św., spowiedź z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w Wielki Wtorek 26.03 w godz. od 17.00 do 18.00, proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy palmy.

7. Szymon Forajter z Laskowic organizuje wyjazd dla młodzieży na Niedzielę Palmową do Kościerzyny. Koszt 35 zł. Autokar w Gródku będzie około godz.10.20. Powrót około godz.16.00. Serdecznie zachęcam do wyjazdu na diecezjalny dzień młodzieży.

8. Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować ofiarę na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy mogą ją złożyć do skarbonki. Ostatnio zebrano kwotę 160 zł.

9. Bóg zapłać za wspólne spotkanie rodziców i dzieci na plebanii, które wykonywały palmy wielkanocne.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św.

11. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły. Życzę dobrej lektury.

12. Katolickie Przedszkole „Aniołowo” oraz Katolicka Szkoła Podstawowa w Świeciu zapraszają na Dni Drzwi Otwartych, które odbędą się w czwartek 21 marca w godz.15.00-17.00.

13. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Spichalski par. Drzycim i Sonia Chyła par. Dólsk. Zapowiedź II.

14. Składam wielkie podziękowanie za wykonanie i zamontowanie stalowej drabiny w kościele prowadzącej na chór.

15. Bóg zapłać za porządek i czystość w naszym Kościele.