Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
–  w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.                                                                               – w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się I Komunia Święta. Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca przyjmie 14 dzieci. Spowiedź w sobotę o godz. 9.00 a próby od poniedziałku do piątku o godz.15.30. Proszę też kochani parafianie, jeżeli nie macie dzieci do przyjęcia, aby wyjątkowo tego dnia przybyć na Mszę św. o godz. 8.30.

3. Nabożeństwa majowe po Mszy św. a niedzielę po Mszy św. o godz.10.00. ( Nabożeństwo majowe nad wodą przy figurze o godz.18.00 a przy „Betlejemce” o godz.19.00.

4. Zakończyliśmy nasz majowy konkurs plastyczny. Serdecznie zapraszam wszystkich do obejrzenia prac dzieci, które znajdują się na tablicy ogłoszeń natomiast 2 czerwca po Mszy Świętej o godz.10.00 ogłosimy wyniki i rozdamy nagrody.

5. Nasza parafia zaprasza ministrantów, scholkę – Aniołki Miłosierdzia Bożego, Drużynę Słowa do uczestnictwa w spotkaniu integracyjnym 25 maja. O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe przy figurze „Stella Maris” nad wodą. Następnie przejdziemy na plażę. Będzie ognisko, kiełbaski, gry i zabawy. Serdecznie zapraszamy.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

7. Można zapisywać intencje mszalne.

8. W przyszłą sobotę w kościele w Gródku o godz.13.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę: Piekarscy, Żurek – Smuczyński, Chudeccy, Glinieccy, Rządkowscy a w tym tygodniu poproszę rodziny: dzieci Pierwszokomunijnych. Bóg zapłać.

10. Wielkimi krokami zbliżamy się do Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało (30.05) i tak poproszę o pomoc przy budowie domków. 1 domek przy Aniele – Osiedle, 2 domek Grota ul. Laskowicka i sąsiednie, 3 domek św. Rodzina ul. Kwiatowa i sąsiednie, 4 domek Krzyż ul. Kościelna, Szkolna i sąsiednie.

11. Bóg zapłać za wyczyszczenie dzwonnicy ministrantowi Filipowi i sąsiadowi Michałowi.

12. Ojciec Szymon Forajter z Laskowic organizuje wyjazd 1 czerwca około godz.8.00 do Lednicy – Spotkanie młodych, powrót tego samego dnia wieczorem. Autobus zatrzyma się przy kościele parafii, które będą miały chętnych na wyjazd młodzieży. Zgłoszenia do 20 maja. Koszt 100 zł.

13. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

14. Zwracam się z gorącą prośbą w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu o przekazanie parafianom podczas Mszy świętych w najbliższą niedzielę, tj. 19 maja, informacji o akcji rejestracji dawców szpiku, która odbędzie się 26 maja 2024 r. w parku miejskim w Świeciu (przy kinie) w godzinach 13.00-18.00 oraz 27 maja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu przy ulicy Kościuszki 6A w godzinach 9.00-13.00. Akcja rejestracji związana jest ze zdiagnozowaniem u Naszej koleżanki Pani Katarzyny Popiołek-Staniszewskiej ostrej białaczki limfoblastycznej z chromosomem Philadelphia. Jedynym sposobem na uratowanie życia Kasi jest przeszczep szpiku. Z poważaniem dyrektor Szkoły Piotr Kamiński. Od poniedziałku będziemy dysponować plakatami w wersji papierowej i elektronicznej i w związku z tym proszę również o umożliwienie opublikowania informacji w gablotach lub na stronie internetowej parafii.

 

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content