Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
–  w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.                                                                               – w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

2. W czwartek o godz.17.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

3. Nabożeństwa majowe po Mszy św.

4. Nasza parafia zaprasza ministrantów oraz dzieci czytające i śpiewające w kościele do uczestnictwa w spotkaniu integracyjnym 25 maja. O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe przy figurze „Stella Maris” nad wodą w Gródku. Następnie przejdziemy na plażę. Będzie ognisko, kiełbaski, gry i zabawy. Serdecznie zapraszamy.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

6. Można zapisywać intencje mszalne.

7. W przyszłą sobotę w kościele w Gródku o godz.13.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

8. Wielkimi krokami zbliżamy się do Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało (30.05) i tak poproszę o pomoc przy budowie domków. 1 domek przy wjeździe na parking – Dólsk, 2 domek przy Maryi – Biechówko, 3 domek przy pniu między Kościołem a Kostnicą – Biechowo i Lubocheń, 4 domek przy Krzyżu Misyjnym – Mały Dólsk i Wyrwa.

9. Ojciec Szymon Forajter z Laskowic organizuje wyjazd 1 czerwca około godz.8.00 do Lednicy – Spotkanie młodych, powrót tego samego dnia wieczorem. Autobus zatrzyma się przy kościele parafii, które będą miały chętnych na wyjazd młodzieży. Zgłoszenia do 20 maja. Koszt 100 zł.

10. Bóg zapłać za porządek i czystość w naszym Kościele.

11.  Zwracam się z gorącą prośbą w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu o przekazanie parafianom podczas Mszy świętych w najbliższą niedzielę, tj. 19 maja, informacji o akcji rejestracji dawców szpiku, która odbędzie się 26 maja 2024 r. w parku miejskim w Świeciu (przy kinie) w godzinach 13.00-18.00 oraz 27 maja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu przy ulicy Kościuszki 6A w godzinach 9.00-13.00. Akcja rejestracji związana jest ze zdiagnozowaniem u Naszej koleżanki Pani Katarzyny Popiołek-Staniszewskiej ostrej białaczki limfoblastycznej z chromosomem Philadelphia. Jedynym sposobem na uratowanie życia Kasi jest przeszczep szpiku. Z poważaniem dyrektor Szkoły Piotr Kamiński.Od poniedziałku będziemy dysponować plakatami w wersji papierowej i elektronicznej i w związku z tym proszę również o umożliwienie opublikowania informacji w gablotach lub na stronie internetowej parafii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content