Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024 r.
1. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, tego dnia Msza św. o godz.20.00 potem udamy się do Groty, gdzie odmówimy różaniec św. o to poproszę Róże Różańcowe a na zakończenie odśpiewamy Apel.
– we wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła.
– w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika patrona Polski.
2. Nabożeństwa majowe po Mszy św. a niedzielę po Mszy św. o godz.10.00. ( Nabożeństwo majowe nad wodą przy figurze o godz.18.00 a przy „Betlejemce” o godz.19.00.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
4. Można zapisywać intencje mszalne.
5. W przyszłą sobotę w kościele w Gródku o godz.13.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
7. Bóg zapłać za wykonanie zadaszenia nad wejściem do kościoła, kostnicy, firmie „Marstal” oraz panom: Sebastianowi, Wojtkowi, Dawidowi, Heniowi, Stanisławowi i Mietkowi oraz Magdalenie i Lucynie oraz jednej z rodzin za odrestaurowanie figury Maryi z Groty i pani Ewie za dar 2 obrusów na stoły do plebanii.
8. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę: Wąśniewscy, Zabroccy, Rahn, Kruk, Wodkowska i Czarnowscy a w tym tygodniu poproszę rodziny: Piekarscy, Żurek – Smuczyński, Chudeccy, Glinieccy, Rządkowscy. Bóg zapłać.
9. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły.
10. Wielkimi krokami zbliżamy się do Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało (30.05) i tak poproszę o pomoc przy budowie domków. 1 domek przy Aniele – Osiedle, 2 domek Grota ul. Laskowicka i sąsiednie, 3 domek św. Rodzina ul. Kwiatowa i sąsiednie, 4 domek Krzyż ul. Kościelna, Szkolna i sąsiednie.
11. Bóg zapłać za wykoszenie trawy naszym ministrantom Filipowi i Dominikowi oraz sąsiadowi Michałowi.
12. Ojciec Szymon Forajter z Laskowic organizuje wyjazd 1 czerwca około godz.8.00 do Lednicy – Spotkanie młodych, powrót tego samego dnia wieczorem. Autobus zatrzyma się przy kościele parafii, które będą miały chętnych na wyjazd młodzieży. Zgłoszenia do 20 maja. Koszt 100 zł.
13. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content