Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.
1. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się I Komunia św. Zapraszam dzieci wraz z rodzinami o uczestnictwo w Białym Tygodniu (od wtorku do piątku) o godz.16.30. Składam podziękowanie rodzicom dzieci Pierwszokomunijnym za wszystkie spotkania modlitewne, organizacyjne, za posprzątanie kościoła, za wyczyszczenie sufitu i za prezent dla parafii w wysokości 2.100 zł. kwota ta zostanie przekazane na spłatę nagłośnia. We wtorek poświęcimy dewocjonalia, rowery a w piątek będzie można złożyć ofiarę dla Misjonarzy. Bóg zapłać.
2. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
– w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po Mszy św. o godz. 08.30 odbędzie się procesja eucharystyczna w następującym porządku. 1 ołtarz przy Aniele – Osiedle, 2 ołtarz Grota ul. Laskowicka i sąsiednie, 3 ołtarz św. Rodzina ul. Kwiatowa i sąsiednie, 4 ołtarz Krzyż ul. Kościelna, Szkolna i sąsiednie. Proszę o niesienie baldachimu, chorągwi, dziewczynek o sypanie kwiatków. Proszę również o przyozdobienie naszych okien symbolami eucharystycznymi. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.
– w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
– w sobotę wspominamy św. Justyna, męczennika oraz przypada I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca o godz.08.00.
3. We wtorek o godz.17.00 odbędzie się spotkanie ministrantów.
4. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 dzieci z klas IV będą obchodziły pierwszą rocznicę Komunii Świętej.
5. Zakończyliśmy nasz majowy konkurs plastyczny. Serdecznie zapraszam wszystkich do obejrzenia prac dzieci, które znajdują się na tablicy ogłoszeń natomiast 2 czerwca po Mszy Świętej o godz.10.00 ogłosimy wyniki i rozdamy nagrody.
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
7. Można zapisywać intencje mszalne.
8. W przyszłą niedzielę w kościele w Gródku o godz.13.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
9. Z całego serca dziękuję rodzinom dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę a w tym tygodniu poproszę rodziny młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i młodzież. Bóg zapłać.
10. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma”, który zawiera wiele ciekawych felietonów i ciekawostek.
11. Bóg zapłać za wyszlifowanie drzwi od kościoła panom: Adamowi i Sławkowi oraz panom Zygmuntowi i Mietkowi za je pomalowanie oraz pomalowanie na złoty kolor lichtarzy. Dziękuję Firmie „Marstal” za wstępne przymiarki pod ogrodzenie przed kościołem oraz panom Stanisławowi i Heniowi. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu.
12. W poniedziałek mija moja 17 –ta rocznica święceń kapłańskich. Mszę świętą z całym rocznikiem święceń odprawimy w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piecach.
13. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.                                               14. Zwracam się z gorącą prośbą w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu o przekazanie parafianom podczas Mszy świętych w najbliższą niedzielę, tj. 19 maja, informacji o akcji rejestracji dawców szpiku, która odbędzie się 26 maja 2024 r. w parku miejskim w Świeciu (przy kinie) w godzinach 13.00-18.00 oraz 27 maja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu przy ulicy Kościuszki 6A w godzinach 9.00-13.00. Akcja rejestracji związana jest ze zdiagnozowaniem u Naszej koleżanki Pani Katarzyny Popiołek-Staniszewskiej ostrej białaczki limfoblastycznej z chromosomem Philadelphia. Jedynym sposobem na uratowanie życia Kasi jest przeszczep szpiku. Z poważaniem dyrektor Szkoły Piotr Kamiński.

 

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content