Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
–  w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja eucharystyczna w następującym porządku. 1 ołtarz przy wjeździe na parking – Dólsk, 2 ołtarz przy Maryi – Biechówko, 3 ołtarz przy pniu między Kościołem a Kostnicą – Biechowo i Lubocheń, 4 ołtarz przy Krzyżu Misyjnym – Mały Dólsk i Wyrwa. Proszę o niesienie baldachimu, chorągwi, dziewczynek o sypanie kwiatków (dziewczynki ustawią się 15 minut przed Mszą św. przed kościołem). Proszę również o przyozdobienie naszych okien symbolami eucharystycznymi. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.                                                                        – w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.                                                                                                            – w sobotę wspominamy św. Justyna, męczennika oraz odbędzie się I Komunia Święta. Po raz pierwszy do swego serca przyjmie Pana Jezusa 9 dzieci. Próba w poniedziałek o godz.17.00 natomiast Spowiedź święta w piątek o godz.10.00 a potem próba generalna.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

3. Można zapisywać intencje mszalne.

4. W przyszłą niedzielę w kościele w Gródku o godz.13.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma”, który zawiera wiele ciekawych felietonów i ciekawostek. Dobrej lektury.

6. Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty zebrano 153 zł.

7. W poniedziałek mija moja 17 –ta rocznica święceń kapłańskich. Mszę świętą z całym rocznikiem święceń odprawimy w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piecach.

8. Bóg zapłać za porządek i czystość w naszym Kościele.

9.  Zwracam się z gorącą prośbą w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu o przekazanie parafianom podczas Mszy świętych w najbliższą niedzielę, tj. 19 maja, informacji o akcji rejestracji dawców szpiku, która odbędzie się 26 maja 2024 r. w parku miejskim w Świeciu (przy kinie) w godzinach 13.00-18.00 oraz 27 maja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu przy ulicy Kościuszki 6A w godzinach 9.00-13.00. Akcja rejestracji związana jest ze zdiagnozowaniem u Naszej koleżanki Pani Katarzyny Popiołek-Staniszewskiej ostrej białaczki limfoblastycznej z chromosomem Philadelphia. Jedynym sposobem na uratowanie życia Kasi jest przeszczep szpiku. Z poważaniem dyrektor Szkoły Piotr Kamiński.

   

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content