Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dobiega końca rok liturgiczny, który obfitował w ważne a zarazem trudne wydarzenia dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech Pan Jezus będzie uwielbiony za dany nam czas i wszelkie łaski. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.

2. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła, tego dnia obchodzę swoje imieniny proszę Was kochani parafianie o modlitwę

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I piątek od godz.16.00 okazja do spowiedzi św. po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W piątek od. godz. 9.00 w Gródku i w sobotę w Dólsku od godz. 9.00.

5. Serdecznie zapraszamy ministrantów, scholę, Drużynę Słowa, Aniołki Miłosierdzia Bożego oraz dzieci komunijne 2 grudnia (w sobotę) do uczestnictwa o poranku na Mszę św. o godz.7.00. Po Mszy św. spotkamy się w salce na plebanii na wspólnym śniadaniu. Następnie dzieci i młodzież będą wykonywać prace plastyczne, którymi udekorują okna kościoła z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. O godz.10.00 planowane jest zakończenie spotkania. Prosimy o zabranie ze sobą Lampionu adwentowego i śniadaniówki z kanapkami.

6. Polecam ostanie kalendarze do nabycia są przy wyjściu z kościoła małe 7 zł. duże 13 zł.

7. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.

8 . Codziennie powinniśmy troszczyć się o ludzi duchowo i materialnie biednych. Jedną z form wsparcia potrzebujących jest włączenie się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świec na wigilijny stół małe w cenie 10 zł. i duże w cenie 20 zł.

9. Polecamy najnowszy numer „Pielgrzyma”, który zawiera dużo ciekawych artykułów.

10. Z całego serca dziękuję rodzinom Pukrop, Jaskulski, Ryzop, Chylewski, Kędzior, Nowak, Fierek za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę: a w tym tygodniu poproszę rodziny: Partyka, Partyka, Rezmer, Rybka, Kufel, Kocik, Piotrowski, Fedyk ( Te rodziny poproszę o zrobienie wieńca adwentowego i 4 świec oraz o świecę roratkę najlepiej na olej. Bóg zapłać.

11. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, składane ofiary i pomoc przy remoncie plebani.

Tel. ks. Andrzej Myszak 880-571-309

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content