Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2023 r.

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msza św. o godz.12.00. We wtorek wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 2. W tym tygodniu przypadają nam dni eucharystyczne. W I piątek miesiąca spowiedź św. przed Mszą św. o godz.18.00
 3. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną świętem Trzech Króli. Zachęcamy do oznaczenia kredą drzwi naszych domów symbolami C+M+B 2024r.,  które odnoszą się do słów Christus Mansionem Benedicat. Niech Chrystus dom błogosławi. Msza św. o godz.13.00.
 4. Ofiary składane przy Żłobku przeznaczone są na misje katolickie.
 5. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.
 6. Za tydzień będziemy świętować niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 7. Bóg zapłać za porządek i czystość w naszym Kościele.
 8. Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Koło Teatralne „Kalejdoskop” wraz z opiekunem panią Mirosławą Chyłłą mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców parafii Gródek i Dólsk na musicalową opowieść Bożonarodzeniową pod hasłem „Dając Dobro Drugiemu, Czynisz Je Sobie Samemu” odbędzie się w Szkole Podstawowej w Gródku dnia 6.01. o godz.11.00. Dlatego po Mszy św. o godz.10.00 pójdziemy w Orszaku Trzech Króli, chciałbym abyśmy wykonali korony, które założymy i wspólnie udamy się na Spektakl.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz.12.00 oraz podczas krótkiego koncertu zaprezentuje się Gminno-Parafialny Chór św. Cecylii z Drzycimia pod batutą p. Małgorzaty Kempczyk- Wiśniewskiej. Po Mszy św. będzie można wesprzeć dalszą działalność chóru składając ofiarę do puszki.
 10. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolędy. Bóg zapłać za pomoc w dostarczaniu samochodu i kierowcy za ciekawe rozmowy i pyszne poczęstunki. Proszę o dalszą współpracę i pomoc, aby dotrzeć do każdego domu.
 11. W ubiegłą niedzielę na Szkolnictwo Katolickie zebraliśmy kwotę 257zł. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Groth. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content