Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

1. Obchodzimy dzisiaj nasz odpust parafialny Miłosierdzia Bożego, który jednocześnie rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Sumę odpustową sprawuje ks. Daniel Ciemniewski, któremu dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i sprawowanie Najświętszej Eucharystii. Na godz.13.30 zaprosiłem wszystkich księży z dekanatu Jeżewskiego na wspólny obiad.

2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na cele charytatywne oraz można nabyć obraz „Jezu ufam Tobie” niech to będzie cegiełka na nasze nagłośnienie. W skarbonkach na jałmużnę zebrano kwotę 408zł. i 26 gr. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia i dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego ( została przeniesiona z 25. 03. ze względu na Wielkanoc) Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby przystąpić do duchowej adopcji  na Mszę św. (przynosimy ze sobą świece).

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do przyjęcia I Komunii św. w celu ustaleniu terminu.

6. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Drzycimski par. Gródek i Monika Janaszek par. Świecie. Zapowiedź I.

7.   Można zapisywać intencje mszalne.

8. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła oraz kwiaty z ul. Łąkowej: Urbańscy, Kamińscy, Furman, Drzewieccy, Krupa a w tym tygodniu poproszę rodziny: Wróblewska, Wróblewscy, Talaśka, Jędrzejewscy, Borucki. Bóg zapłać.

9. 27.04 z parafii Drzycim organizowany jest wyjazd na Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych w Pelplinie. Zapisy u pani Aliny Krüger.

10. Bóg zapłać firmie „Marstal” za wykonanie uchwytów na flagi nad drzwiami wejściowymi.

11. Z całego serca dziękuję Natalii i Bartoszowi Fiałkowskim za 12 krzeseł.

12. Dziękuję rodzinom za złożone ofiary na nagłośnienie. Jedna rodzina ofiarowała 2.000 zł. druga 1000 zł. a dwie rodziny po 500 zł. Zaraz zapłaciłem kolejną ratę w wysokości 5.000 zł. Bóg zapłać

13. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content