Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą 02.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą 02.06.2024 r.

1. Bóg zapłać za przygotowanie 4 ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała, za oprawę podczas procesji, ministrantom, młodzieży, dzieciom za sypanie kwiatków Panu Jezusowi, naszym strażakom, pani organistce Monice, za niesienie baldachimu, chorągwi, feretronów za przyozdobienie naszych okien symbolami eucharystycznymi i wszystkim zaangażowanym w piękno liturgii i waszą kochani parafianie obecność i wspólną modlitwę. W czwartek poświęcenie wianków.

2. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy.
–  w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika.                                                                                                                            – w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.                                                                                                               – w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. We wtorek o godz.16.00 w Gródku odbędzie się bierzmowanie młodzieży z parafii Gródek i z parafii Dólsk pod przew. ks. bp. Ryszarda Kasyny. Spowiedź w poniedziałek godz.17.00 a po niej próba generalna młodzieży a o godz.18.30 próba ministrantów.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek modlić się będziemy za powołanych i o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W piątek od godz.16.00 okazja do spowiedzi św. po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.

5. Naszych chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz.13.00.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

7. Można zapisywać intencje mszalne.

8. Z całego serca dziękuję rodzinom dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła a w poniedziałek zapraszam rodziny młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i młodzież. Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać za wyszlifowanie drzwi od kostnicy panu: Adamowi oraz panom Zygmuntowi i Mietkowi za je pomalowanie.

10. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content