Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą 28.01.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą 28.01.2023 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę św. Jan Bosko, prezbiter.
– w piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Tego dnia poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. To okazja do wyrażenia wdzięczności i modlitwy w intencji osób konsekrowanych. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Po Mszy św. zapraszam rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spowiedź św. od godz.16.00.
– w sobotę św. Błażej, biskup i męczennik (tego dnia odprawimy obrzęd błogosławieństwa w chorobach gardła).

2. Msze św. w ciągu tygodnia w czasie kolęd odprawiamy o godz. 8.00

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz.8.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania (zabieramy ze sobą indeksy).

5. Ofiary składane przy Żłobku przeznaczone są na misje katolickie.

6. Można zapisywać intencje mszalne.

7. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła: Lewandowska, Wesołowski, Pasiński, Radzimski, Kokoszko (i te rodziny zakupiły bieliznę kielichową) a w tym tygodniu poproszę rodziny z ulicy Słonecznej 5: Lewandowska, Skowron, Eichler, Skowron, Krzywdzińska, Żelazny, Lewandowski oraz na godz. 9.00 w sobotę poproszę wszystkich, którzy chcieliby pomóc w posprzątaniu choinek i dekoracji Bożonarodzeniowej w Kościele. Bóg zapłać.

8. Do soboty włącznie trwają odwiedziny duszpasterskie – kolędy. Bóg zapłać za pomoc w dostarczaniu samochodu i kierowcy za ciekawe rozmowy i pyszne poczęstunki. Proszę o dalszą współpracę i pomoc, aby dotrzeć do każdego domu. Jeżeli ktoś chciałby przyjąć kolędę bo nie mógł czy nie było w domu to proszę o telefon w celu umówienia terminu.

9. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebani.

 

28.01 ( niedziela) ul. Słoneczna  4 godz.14.00

29.01 (poniedziałek) ul. Słoneczna 5 godz. 14.00

30.01 (wtorek) ul. Wrzosowa 1 godz.14.00

31.01 ( środa) ul. Wędkarska i ul. Wrzosowa 2 godz.14.00

01.02 ( czwartek) ul. Wrzosowa 4 godz.14.00

03.02 (sobota) Kaliska, Leosia i Leśniczówka godz.10.00

Poproszę o kierowcę z samochodem z dalej położonych ulic 15 minut przed kolędą przy kościele. Bóg zapłać

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content