Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2024 r.

1.Dzisiejszą niedzielą nazywaną niedzielą radości (Laetare) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne a od poniedziałku rekolekcje szkolne do środy włącznie, które prowadzi ks. Marcin Woelke. Kolekta przeznaczona jest dla księdza rekolekcjonisty.

2. W środę przypada rocznica wyboru papieża Franciszka (2013r.), pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.17.30 a w niedzielę Gorzkie Żale.

4. Można zapisywać intencje mszalne.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

6. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców 16.03. o godz. 10.00 do salki na plebanii. Będziemy wspólnie wykonywać palmy wielkanocne. Wydarzenie ma na celu podtrzymywanie pięknej tradycji wykonywania własnoręcznie palm, jak również spotkania integracyjnego. Planowane zakończenie o godz.12.00.

7. Dzisiaj po Mszy św. nastąpi poświęcenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i odbędzie się peregrynacja przez całą parafię.

8. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Spichalski par. Drzycim i Sonia Chyła par. Dólsk. Zapowiedź I.

9. Katolickie Przedszkole „Aniołowo” oraz Katolicka Szkoła Podstawowa w Świeciu zapraszają na Dni Drzwi Otwartych, które odbędą się w czwartek 21 marca w godz.15.00-17.00. Podczas Drzwi Otwartych będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną, bazą dydaktyczną i lokalową oraz kadrą przedszkola i szkoły podstawowej. Szczegóły na katolik-swiecie.pl, www.przedszkoleanilowo.pl oraz na facebooku obu placówek.

10. Bóg zapłać za porządek i czystość w naszym Kościele.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content