Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielą nazywaną niedzielą radości (Laetare) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne a od poniedziałku rekolekcje szkolne do środy włącznie, które prowadzi ks. Marcin Woelke. Kolekta przeznaczona jest dla księdza rekolekcjonisty.

2. W środę przypada rocznica wyboru papieża Franciszka (2013r.), pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.00 a w niedzielę Gorzkie Żale (zabieramy ze sobą książeczki).

4. Można zapisywać intencje mszalne.

5. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła z ulicy Wrzosowej 2A: Gzella, Mindykowski, Gerka, Jarantowicz, Brodnicki, Świderski, Kniwel. oraz złożoną ofiarę a w tym tygodniu poproszę rodziny z ul. Wrzosowej 2B: Sobacki, Siewierska, Kaczorowska, Talaśka, Malinowski, Górecki, Lewandowski, Fiałkowski. Bóg zapłać.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zebrano kwotę 94zł.

8. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców 16.03. o godz. 10.00 do salki na plebanii. Będziemy wspólnie wykonywać palmy wielkanocne. Wydarzenie ma na celu podtrzymywanie pięknej tradycji wykonywania własnoręcznie palm, jak również spotkania integracyjnego. Planowane zakończenie o godz.12.00.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.00 nastąpi poświęcenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i odbędzie się peregrynacja przez całą parafię.

10. Katolickie Przedszkole „Aniołowo” oraz Katolicka Szkoła Podstawowa w Świeciu zapraszają na Dni Drzwi Otwartych, które odbędą się w czwartek 21 marca w godz.15.00-17.00. Podczas Drzwi Otwartych będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną, bazą dydaktyczną i lokalową oraz kadrą przedszkola i szkoły podstawowej. Szczegóły na katolik-swiecie.pl, www.przedszkoleanilowo.pl oraz na facebooku obu placówek. 

11. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content