Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą 21.01.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą 21.01.2023 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o wspaniały przebieg Jasełek w naszym kościele. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za świetne przedstawienie Jasełek. Za radość jaką sprawili nam oglądającym. Dziękujemy opiekunom, animatorom, rodzicom za serce włożone w przygotowania ( aktorów, piękną scenografię, oprawę muzyczną, oświetlenie i nagłośnienie.

2. Ojciec Święty Franciszek w Liście Apostolskim „Aperuit illis” III niedzielę zwykłą, ustanowił Niedzielą Słowa Bożego, pamiętajmy o lekturze Pisma Świętego.

3. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek dzień dziadka.
– w środę św. Franciszek Salezy biskup i doktor Kościoła.
– w czwartek przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
– w piątek wspominamy świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów.

4. Msze św. w ciągu tygodnia w czasie kolęd odprawiamy o godz. 8.00

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz.8.00.

6. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła: Wamka, Dembek, Dąbrowski, Moczyńska, Talaśka, Kutowska ( i te rodziny zakupiły 5 litrów oleju do świec) a w tym tygodniu poproszę rodziny z ulicy Słonecznej 4: Lewandowska, Wesołowski, Pasiński, Radzimski, Kokoszko (i te rodziny poproszę o zakup bielizny kielichowej). Bóg zapłać.

7. Ofiary składane przy Żłobku przeznaczone są na misje katolickie.

8. Można zapisywać intencje mszalne.

9. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolędy. Bóg zapłać za pomoc w dostarczaniu samochodu i kierowcy za ciekawe rozmowy i pyszne poczęstunki. Proszę o dalszą współpracę i pomoc, aby dotrzeć do każdego domu.

10. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły. Życzę dobrej lektury.

11. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebani.

12. 25 stycznia w czwartek o godz.18.00 w Świetlicy Gminnej w Drzycimiu odbędzie się spotkanie edukacyjno – informacyjne odnośnie dofinansowań z Programu Czyste Powietrze. Jest to spotkanie dla mieszkańców gminy, na którym będzie możliwość uzyskania wszelkich informacji na temat obecnych dofinansowań z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na: wymianę źródła ciepła, ocieplenie budynku, wymianę okien, grzejników czy też założenia fotowoltaiki. Serdecznie zapraszamy.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content