Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu 03.03.2024 r.

– w poniedziałek św. Kazimierz Królewicz, święto

– I czwartek miesiąca będziemy modlić się o liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej.

– W piątek obchodzimy święto 552 rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.00 a w niedzielę Gorzkie Żale (zabieramy ze sobą książeczki).

4. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła z ulicy Wrzosowej 1B: Wróblewski, Żurawski, Szczęsny, Kosz, Ligmanowski, Zakrzewski oraz złożoną ofiarę a w tym tygodniu poproszę rodziny z ul. Wrzosowej 2A: Gzella, Mindykowski, Gerka, Jarantowicz, Brodnicki, Świderski, Kniwel. Bóg zapłać.

5. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na rzecz Polskich Misjonarzy „Ad gentes”. Zebraliśmy kwotę 298 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne a od przyszłego poniedziałku rekolekcje szkolne, które poprowadzi ks. Marcin Woelke. Kolekta przeznaczona będzie dla księdza rekolekcjonisty.

8. Bóg zapłać za nową skarbonkę przy św. Antonin oraz odnowioną skarbonkę, która jest pod chórem na ławce, gdzie można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły. Życzę dobrej lektury.

10. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

11. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Robert Partyka. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a Nasz Panie…