Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy 14.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy 14.04.2024 r.

1. Dzisiaj pod hasłem „Powołani do Wspólnoty- Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele” przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny, pamiętajmy o lekturze Pisma Świętego.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.10.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie nowych Ministrantów i Bielanek a po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które przy przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

4. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Drzycimski par. Gródek i Monika Janaszek par. Świecie. Zapowiedź II.

5.  Można zapisywać intencje mszalne.

6. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę z ul. Łąkowej: Wróblewska, Wróblewscy, Jędrzejewscy, Borucki, Kwiecińscy a w tym tygodniu poproszę rodziny: Lamparscy, Trochowscy, Kołtonowscy, Gałkowscy, Krupa, Ciszewscy, Górka, Świderski. Bóg zapłać.

7. W sobotę o godz.10.00 w kościele w Gródku odbędzie się spotkanie osób, które chcą włączyć się aktywnie w prowadzenie i organizację wspólnoty dzieci i młodzieży w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

8. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły.

9. Trwa peregrynacja obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy . Obecnie obraz znajduje się u jednej z rodzin przy ulicy Polnej.

10. 27.04 z parafii Drzycim organizowany jest wyjazd na Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych w Pelplinie. Zapisy u pani Aliny Krüger.

11. W ubiegłym tygodniu w kościele zostało zamontowane nowe nagłośnienie i 8 kamer. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 31.600 zł. do zapłaty zostało nam jeszcze 15.000 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary i zamawiane intencje mszalne.

12. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek  na cele charytatywne zebrano kwotę 213 zł. Bóg zapłać.

13. KGW „Gródeckie Babeczki” zachęcają ludzi dobrej woli do pomocy przy sprzątaniu Skweru przy Kościele w najbliższą środę (17.04) od godz.16.00 mile widziane, grabie, sekator, worki na śmieci i dobre chęci.

14. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content