Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 17.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 17.12.2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w liturgii jako dzień radości z bliskości Zbawiciela. Wykorzystajmy kolejne dni Adwentu, aby ta radość w nas wzrastała. Dobrą okazją ku temu jest udział w Mszach Świętych roratnich, które sprawujemy w środę o godz.18.00. Proszę zwłaszcza dzieci o przynoszenie ze sobą lampionów, serduszek oraz wypełnione plansze.

2. W niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy do udziału w Pasterce w Gródku o godz.21.00 i w Dólsku o godz.23.00. W poniedziałek pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Msza św. o godz.12.00.

3. Od dzisiaj rozpoczynamy tydzień kwartalnych dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Zebrano kwotę 268zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

5. W środę przypada parafialny dzień spowiedzi przedświątecznej. Dwóch Kapłanów z dekanatu służyć będzie w konfesjonałach od godz. 17.15 do godz.18.00. Proszę, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.

6. W zakrystii dostępne są opłatki.

7. Polecam ostanie kalendarze do nabycia są przy wyjściu z kościoła małe 7 zł.

8. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.

9. Bóg zapłać przedstawicielom rad parafialnym w Gródku i Dólsku za obecność na spotkaniu na forum diecezjalnym.

10. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży z klas ponadpodstawowych (Gródek i Dólsk) odbędzie się w Gródku 4.06. we wtorek o godz.16.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny.

11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w Gródku w piątek od 9.00 a w sobotę w Dólsku od godz. 9.00. Jeżeli ktoś z dodatkowych chorych chciałby przyjąć Pana Jezusa to proszę o kontakt.

12. Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Koło Teatralne „Kalejdoskop” wraz z opiekunem panią Mirosławą Chyłłą mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców parafii Gródek i Dólsk na musicalową opowieść Bożonarodzeniową pod hasłem „Dając Dobro Drugiemu, Czynisz Je Sobie Samemu” odbędzie się w Szkole Podstawowej w Gródku dnia 6.01. o godz.11.00. Dlatego po Mszy św. o godz.10.00 pójdziemy w Orszaku Trzech Króli chciałbym abyśmy wykonali korony, które założymy i wspólnie udamy się na Spektakl.

13. W piątek zapraszam ministrantów z Gródka i Dólska na spotkanie opłatkowe w plebani w Gródku na godz.15.30.

14. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła.

Tel. ks. Andrzej Myszak 880-571-309

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content