Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 17.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 17.12.2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w liturgii jako dzień radości z bliskości Zbawiciela. Wykorzystajmy kolejne dni Adwentu, aby ta radość w nas wzrastała. Dobrą okazją ku temu jest udział w Mszach Świętych roratnich, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz.16.30. Proszę zwłaszcza dzieci o przynoszenie ze sobą lampionów, serduszek oraz na czwartek pomalowanych choinek i śnieżek a na piątek wypełnionych plansz.

2. W niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w Pasterce w Gródku o godz.21.00 i w Dólsku o godz.23.00. W poniedziałek pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym.

3. Od dzisiaj rozpoczynamy tydzień kwartalnych dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Zebrano kwotę 179 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

5. W środę przypada parafialny dzień spowiedzi przedświątecznej. Czterech Kapłanów z dekanatu służyć będzie w konfesjonałach od godz. 15.30 do godz. 16.30. Proszę, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.

6. W zakrystii dostępne są opłatki.

7. Polecam ostanie kalendarze do nabycia są przy wyjściu z kościoła małe w cenie 7 zł.

8. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.

9. Z całego serca dziękuję rodzinom: Front, Lemański, Ryzop, Szarmach, Piór, Balicki, Nierzwicki, Ligmanowska ( i te rodziny zakupiły dekoracje na choinki) a w tym tygodniu poproszę rodziny z bloku nr 1 z ulicy Słonecznej: Świderska, Drzycimski, Piątkowski, Piątkowski, Talaśka, Kriger, Szczepański, Lish ( i te rodziny poproszę o dekoracje na choinki).

10. Składam wielkie Bóg zapłać firmie „Pumat” za przygotowanie z tektury dekoracji Bożonarodzeniowej, które dzieci i młodzież malują i przyozdobią nasz Kościół.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 będzie można odpalić Betlejemskie Światło Pokoju, które dostarczą nam Zuchy i ten ogień będzie można zabrać do domu. Bóg zapłać.

12. Bóg zapłać przedstawicielom rad parafialnym w Gródku i Dólsku za obecność na spotkaniu na forum diecezjalnym.

13. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży z klas ponadpodstawowych (Gródek i Dólsk) odbędzie się w Gródku 4.06. we wtorek o godz.16.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny.

14. W czwartek na godz. 17.15 zapraszam wszystkich chętnych na ustawianie 3 choinek w kościele i ich ozdobienie.

15. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w Gródku w piątek od 9.00 a w sobotę w Dólsku od godz. 9.00. Jeżeli ktoś z dodatkowych chorych chciałby przyjąć Pana Jezusa to proszę o kontakt.

16. Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Koło Teatralne „Kalejdoskop” wraz z opiekunem panią Mirosławą Chyłłą mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców parafii Gródek i Dólsk na musicalową opowieść Bożonarodzeniową pod hasłem „Dając Dobro Drugiemu, Czynisz Je Sobie Samemu” odbędzie się w Szkole Podstawowej w Gródku dnia 6.01. o godz.11.00. Dlatego po Mszy św. o godz.10.00 pójdziemy w Orszaku Trzech Króli, chciałbym abyśmy wykonali korony, które założymy i wspólnie udamy się na Spektakl.

17. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebani. W sobotę zostały położone krawężniki pod garaż i przybyli z pomocą panowie: Henryk, Stanisław, Fred, Zygmunt oraz zostały w sobotę zamontowane 2 okna przez panów: Sebastiana i Mietka, dziękuję pani Magdalenie za ogarnięcie porządków na plebani i panom Kazimierzowi, Piotrowi i Pawłowi za ścięcie drzew i uporządkowanie terenu.

18. Dziękuję za odzew na apel w zbiórce żywności. W tygodniu z panem sołtysem rozwieziemy potrzebującym produkty. Bóg zapłać wszystkim za dary.

19. W piątek zapraszam ministrantów z Gródka i Dólska na spotkanie opłatkowe w plebani w Gródku na godz.15.30.

Tel. ks. Andrzej Myszak 880-571-309

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content