Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą 14.01.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą 14.01.2023 r.

1. Bóg zapłać na wspólne kolędowanie: Scholce parafialnej „Aniołkom Miłosierdzia Bożego” – pani opiekunce Kamili Kufel, „Zespołowi Wokalnemu Jarzębina” oraz Sławkowi i Kamili Zawadzkim.

2. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę św. Antoni, opat.
– w piątek  św. Józef Sebastian Pelczar, biskup.
– w niedzielę  św. Agnieszka, dziewica i męczennica (w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o naszych babciach a dzień później o naszych dziadkach).

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz.8.00.

4. Z całego serca dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła: Tomala, Suchomski, Gzella, Suchomski, Szmelter, Szymański (i te rodziny zakupiły bieliznę kielichową) a w tym tygodniu poproszę rodziny z ulicy Słonecznej 4:Wamka, Dembek, Dąbrowski, Moczyńska, Talaśka, Kutowska ( i te rodziny poproszę o zakup 5 litrów oleju do świec). Bóg zapłać.

5. Ofiary składane przy Żłobku przeznaczone są na misje katolickie.

6. Można zapisywać intencje mszalne.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Kółka Misyjnego oraz Scholii parafialnej z Drzycimia. Kółko Misyjne to grupa dzieci i młodzieży, która aktywnie uczestniczy w życiu parafii Matki Bożej Pocieszenia a ich głównym celem jest modlitwa za misjonarzy i kraje misyjne. „Można być misjonarzem nie ruszając się ze swojego miejsca zamieszkania, ale trzeba wszędzie dzielić się Jezusem Chrystusem”. Przyjmijmy naszych gości serdecznie i z otwartymi sercami. Po Mszy św. będzie można wesprzeć finansowo dalszą działalność Kółka Misyjnego.

8. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolędy. Bóg zapłać za pomoc w dostarczaniu samochodu i kierowcy za ciekawe rozmowy i pyszne poczęstunki. Proszę o dalszą współpracę i pomoc, aby dotrzeć do każdego domu.

9. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebani.

Plan kolęd Gródek 2024r.

13.01 (sobota) ul. Sosnowa, Kasztanowa i Miodowa od państwa Nierzwickich do państwa Czerwińskich godz.10.00

14.01 (niedziela) ul . Brzozowa, Świerkowa i Cisowa od państwa Pęczkowskich do państwa Kruger godz.14.00

15.01 ( poniedziałek) ul. Szkolna od państwa Mrozińskich do państwa Pęczkowskich godz.14.00

16.01 (wtorek) ul. Polna od państwa Cisak do państwa Kot godz.14.00

17.01 ( środa) ul. Kościelna i Zaułek od państwa Działdowskich do państwa Raczkowskich godz.14.00

18.01 ( czwartek) ul. Łąkowa i Laskowicka od państwa Urbańskich do państwa Ciszewskich godz.14.00

19.01. (piątek) ul. Łączna i ul. Kwiatowa od państwa Topolińskich do państwa Zielińskich godz.14.00 ( Kubiak, Pukrop, Żurek, Popielas, Byrszel, Byrszel, Tomala, Chmurzyńscy, Wojda, Kapela, Kokoszko, Rządkowscy, Ciechanów, Glinieccy).

20.01 (sobota) ul. Laskowicka od państwa Dembek do państwa Nowakowskich godz.10.00

21.01 (niedziela) ul. Kwiatowa, Wdecka, Piaskowa od państwa Piotrowskich do państwa Piekarskich godz.14.00 (Kiełpińscy, Lidzbarscy, Martko, Minikowscy, Kufel, Umlauf, Graczkowscy, Krywald, Siwczak-Frącz, Kilichowscy, Wilkowska, Słomscy, Kulczyk, Betka, Chudeccy, Żurek-Smuczyńscy, Piekarscy, Czarnowscy)

22.01 (poniedziałek) ul. Nowy Świat i Okrężna od państwa Olender do państwa Olender godz.14.00 (Nowo pobudowani, Szulczyńscy, Prusaczyk, Paszek, Gackowscy, Konieczka, Otto, Martko, Krupa, Chudeccy, Sośniccy, Góreccy, Piór- Szeflińska).

23.01 (wtorek) ul. Podgórna, Krótka od państwa Martko do państwa Kosz godz.14.00

24.01 (środa) ul. Laskowicka, Hoffmana, Spacerowa od państwa Piotrowskich do państwa Partyka godz.14.00

  1. 01 (czwartek) ul. Leśna od państwa Szymańskich do Gzella-Piór, pensjonat od państwa Renkiewicz do państwa Kufel godz.14.00

26.01 ( piątek) ul. Słoneczna 1 godz.14.00

27.01 (sobota) ul. Słoneczna  3 godz.10.00

28.01 ( niedziela) ul. Słoneczna  4 godz.14.00

29.01 (poniedziałek) ul. Słoneczna 5 godz. 14.00

30.01 (wtorek) ul. Wrzosowa 1 godz.14.00

31.01 ( środa) ul. Wędkarska i ul. Wrzosowa 2 godz.14.00

01.02 ( czwartek) ul. Wrzosowa 4 godz.14.00

03.02 (sobota) Kaliska, Leosia i Leśniczówka godz.10.00

Poproszę o kierowcę z samochodem z dalej położonych ulic 15 minut przed kolędą przy kościele. Bóg zapłać

Parafie: Gródek i Dólsk - gmina Drzycim Skip to content