Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą 20.10.2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Pamiętajmy o Misjonarzach w naszych modlitwach oraz dzisiaj przypada rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939r. podczas „Krwawej jesieni pelplińskiej”. Męczeńską śmierć z rąk niemieckiego okupanta poniosło 24 kapłanów.

– we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych wtorek, czwartek, sobotę o godz.16.00 a w środę, piątek o godz.16.15 i w niedzielę o godz.9.45. Różaniec poprowadzą:

– we wtorki Róża św. Antoniego.

– w czwartki Róża św. Bernadety.

– w soboty Róża św. Faustyny.

– w środy, piątki i w niedziele wszystkie dzieci a w szczególności dzieci przygotowujące się do I Komunii św., kandydaci do bierzmowania oraz pozostali uczniowie.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły Rok.

6. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła, kwiaty, złożoną ofiarę, rodzinom: Radzimscy, Czerwińscy, Czerwińska, Popielas, Rutkowscy, Żelazny a w tym tygodniu poproszę rodziny: Puzowska, Helwig, Żelazny, Szulczyńscy, Raczkowscy, Krauze. Bóg zapłać.

7. Polecam kalendarze na przyszły rok małe w cenie 10 zł. a duże w cenie 15 zł. oraz wyłożone są kartki na wypominki listopadowe, które będą odczytywane przed Mszą św. podczas różańca.

8. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych i osób przystępujących do Komunii św. Liczba osób uczestnicząca na Mszy św. 301 osób (30%) a do komunii przystąpiło 173 osób (17%) oraz odbyła się w kościele zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano kwotę 694 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

9. Bóg zapłać panom: Adamowi, Zygmuntowi, Stanisławowi, Fredowi, Kazimierzowi, Piotrowi, Pawłowi, Romanowi, Piotrowi, Lucynie, Magdalenie, Agnieszce, Lucynie, Bartkowi, Patrykowi, Dominikowi, Filipowi, Sebastianowi i Wojtkowi za prace przy renowacji całego rzędu ławek w kościele.

10. Bóg zapłać panu Rysiowi za naprawienie kranu na cmentarzu.

11. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.

12. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Konrad Piór. Daty pogrzebu jeszcze nie ustalono. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie..