Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą 20.10.2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Pamiętajmy o Misjonarzach w naszych modlitwach oraz dzisiaj przypada rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939r. podczas „Krwawej jesieni pelplińskiej”. Męczeńską śmierć z rąk niemieckiego okupanta poniosło 24 kapłanów.

– we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec poprowadzą:

– w środy, piątki godz.17.45 i w niedziele o godz.11.45 wszystkie dzieci a w szczególności dzieci przygotowujące się do I Komunii św., kandydaci do bierzmowania oraz pozostali uczniowie.

– w soboty godz.17.30 Róża św. Jana Pawła II.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły Rok.

6. Polecam kalendarze na przyszły rok małe w cenie 10 zł. a duże w cenie 15 zł. oraz wyłożone są kartki na wypominki listopadowe, które będą odczytywane przed Mszą św. podczas różańca.

7. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych i osób przystępujących do Komunii św. Liczba osób uczestnicząca na Mszy św. 157 osób (31%) a do komunii przystąpiło 72 osób (14%) oraz odbyła się w kościele zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano kwotę 133 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

8. Bóg zapłać za porządek, dekorację i czystość w naszym Kościele.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Łucja Wróbel. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…