Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą 13.10.2024 r.

1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka do puszek, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wsparcie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

– w poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej – tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o naszych nauczycielach i wychowawcach.

– we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

– w środę św. Jadwigi Śląskiej.

– w czwartek św. Ignacego, Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

– w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw za służbę zdrowia.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych wtorek, czwartek, sobotę o godz.16.00 a w środę, piątek o godz.16.15 i w niedzielę o godz.9.45. Różaniec poprowadzą:

– we wtorki Róża św. Antoniego.

– w czwartki Róża św. Bernadety.

– w soboty Róża św. Faustyny.

– w środy, piątki i w niedziele wszystkie dzieci a w szczególności dzieci przygotowujące się do I Komunii św., kandydaci do bierzmowania oraz pozostali uczniowie.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. Można zapisywać intencje mszalne na przyszły Rok.

6. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła, kwiaty, złożoną ofiarę, rodzinom: Dembek, Piechowiak, Piechowiak, Murawski, Rolnik, Dembek a w tym tygodniu poproszę rodziny: Radzimscy, Czerwińscy, Czerwińska, Popielas, Rutkowscy, Żelazny. Bóg zapłać.

7. Polecam najnowszy numer „Pielgrzyma” a w nim ciekawe artykuły oraz kalendarze na przyszły rok małe w cenie 10 zł. a duże w cenie 15 zł.

8. Bóg zapłać Sebastianowi i Wojtkowi za kolejny etap prac w kościele.

9. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za składane ofiary i pomoc przy remoncie plebanii.